Canterbury  (Wielka Brytania) idealne miejsce na doskonalenie języka angielskiego

Stafford House
Canterbury

Canterbury leży w sercu wiejskiego rejonu Kent, który znany jest jako „Ogród Anglii”. Ten zakątek Wielkiej Brytanii jest bogaty w historię w związku ze swoim położeniem blisko głównych ziem Europy - z tego względu pełno jest tu m.in. zamków obronnych! Paryż i Bruksela znajdują się w niedalekiej odległości, do dotarcia do nich potrzeba tylko krótkiej podróży. Miasto popularne jest także wśród studentów – znajdują się tu aż trzy uniwersytety! To miasto ładne, przyjazne, w którym łatwo się poruszać. Odznacza się też dużym bezpieczeństwem, stąd jest idealne dla młodych uczniów, przyjeżdżających tu na obóz.

Nasza szkoła jest jasna i przestronna, znajduje się w odległości zaledwie kilku kroków od średniowiecznego centrum miasta. W centrum nauki studenci mają do dyspozycji pokój studencki, pokój komputerowy, bibliotekę, pokój do nauki samodzielnej, kafejkę oraz podwórko z ogrodem. Na terenie całej placówki dostęp do Wi-Fi, a w salach tablice interaktywne. Studenci korzystają też z lokalnych udogodnień sportowych (hala sportowa, basen).

Jeżeli chodzi o zakwaterowanie, studenci kwaterowani są w tutejszej rezydencji lub u rodzin goszczących:
a) Rezydencja. W rezydencji pokoje są 1-4 osobowe, z łazienkami en-suite. Trzy posiłki wliczone w cenie (gorący lunch i kolacja) serwowane w szkolnej stołówce. Studenci w trakcie pobytu mogą robić pranie (pralnia w rezydencji).
b) Rodziny goszczące. Pokoje 2/3-osobowe. Śniadanie serwowane u rodziny, ciepły lunch i kolacja w stołówce od poniedziałku do piątku, a w weekendy - u rodziny. Możliwy shuttle bus do szkoły każdego dnia.

Podczas naszego obozu, oprócz zajęć lekcyjnych, uczniowie mają okazję w każdym tygodniu wziąć udział w wycieczce całodziennej (w takich kierunkach jak: Londyn, Brighton, Cambridge) oraz jednej wycieczce półdniowej (np. do zamku Dover i Leeds czy doków Chatham), a także dwie lokalne wizyty po Canterbury. Program aktywności popołudniowo-wieczornych gwarantowany każdego dnia.

Obóz „Classic English Course” to pełny i rozwinięty program nauki angielskiego, połączony z wycieczkami całodniowymi i półdniowymi, do których tematycznie przygotowują wcześniejsze lekcje. Dodatkowo, po lekcjach angielskiego, uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w bogatym programie zajęć popołudniowych i wieczornych, m.in. sportowych (piłka nożna, pływanie itp.), artystycznych (dyskoteka, warsztaty sztuki itp.), czy innych (noc quizzów, gry planszowe, wspólne oglądanie filmów itp.).

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

cricket, dodgeball, hockey, sports tournament, volleyball, pływanie

art and craft workshops, board games, city tour/walk, cultural activities, dance lessons/workshops, disco, film evenings, games nights, guided city tours, guided museum tours, museum visits, orientation tour, quizzes, talent show

Londyn, Brighton, Cambridge, Leeds Castle, Chatham, Dover Castle

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia
choose course option:

Akredytacje

British CouncilEnglishUK

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.