poznawanie języka angielskiego w Wielkiej Brytanii - Cobham

Discovery Summer
Cobham

Nasz obóz językowy w Cobham usytuowany jest na prywatnej posiadłości, w odległości około 24 km od Londynu. Kampus otoczony jest licznymi terenami zielonymi i przyległymi, wiejskimi terenami. Ta imponująca, międzynarodowa szkoła, zajmuje blisko 50 hektarów powierzchni i ma doskonałe zaplecze do nauki, uprawiania sportów i aktywności kulturalnych. Znajduje się tu m.in. duży, 25-metrowy kryty basen, wysokiej klasy hale do uprawiania sportów, studio taneczne, nowoczesna siłownia, obiekty lekkoatletyczne oraz sześć całorocznych kortów tenisowych. Dostępna jest także sala teatralna na 500 miejsc, studio teatralne i plastyczne oraz pracownie komputerowe.

Rezydencja, w której kwaterowani są uczestnicy, znajduje się na terenie ośrodka. Oferuje zakwaterowanie w hotelowym standardzie. Pokoje są odnowione i ładnie wyposażone, 1-2 osobowe, z łazienkami en-suite. W budynku znajdują się także przestrzenie wspólne do wypoczynku czy wieczornych aktywności obozowych. W określonym czasie dostępne Wi-Fi. Posiłki serwowane w tutejszej stołówce.

Oprócz zajęć lekcyjnych (program opisany dalej), obóz oferuje bogaty program aktywności dodatkowych. Studenci mogą wybierać z możliwości uczestnictwa w różnorodnych zajęciach sportowych czy artystycznych, brać udział w licznych grach i zabawach obozowych. W każdym tygodniu gwarantowane także dwie wycieczki w takie miejsca jak: Londyn (rejs Tamizą, musical na West Endzie), Hampton Court Palace, Kew Gardens, Oxford (oprowadzanie po mieście, tamtejsze muzea, punting), Thorpe Park, Winchester Science Centre).

Program obozu w Cobham nakierowany jest na nieco starszą młodzież, która posiada już określone umiejętności językowe (min. B1). Kurs oparty jest na zajęciach – modułach, na których uczestnicy szlifują konkretne umiejętności:
- English Skills. Poprawa kluczowych umiejętności językowych i dokładności. Rozwijanie płynności wypowiedzi poprzez stymulujące i oparte na współpracy w grupie sesje dotyczące konkretnych problemów i zagadnień.
- Young Enterpreneur. Rozwijanie myślenia przedsiębiorczego. Budowanie pewności siebie, myślenia biznesowego i nakierowanego na rozwijanie problemów w sposób kreatywny poprzez angażowanie uczniów w projekty biznesowe.
- Presentation Skills/Debate. Nauka prezentacji siebie przed widownią – angażowanie, inspirowanie, przekonywanie. Odkrywanie umiejętności praktycznych w wypowiedzi publicznej.
- STEM/Practical Science. Przeprowadzanie podstawowych eksperymentów w laboratorium naukowym. Rozwijanie umiejętności ewaluacji wyników, myślenia logicznego i rozwiązywania problemów rzeczywistych. Promowanie współpracy i inkorporowania różnych dziedzin nauki: fizyki, matematyki, inżynierii.

Oprócz podstawowego programu kursu, uczniowie mogą brać udział w dodatkowych (zawartych w cenie) aktywnościach, które mają jeszcze rozwijać ich umiejętności językowe i nie tylko. Aktywności są różnorodne i zmieniają się każdego dnia. Studenci mogą brać udział w zajęciach o tematyce: sztuka i design, mentoring/coaching, targi kariery, tradycje brytyjskie, interaktywna strefa nauki, muzyka i śpiew, fitness i zdrowie , tram building, obóz przetrwania. Ponadto, w trakcie obozu na zajęcia zapraszani są różnorodni goście, przeprowadzający dla uczniów dodatkowe wykłady lub prezentacje (np. naukowe, fizyczne itp.). Studenci mają więc praktyczną możliwość wykorzystania nowo nabytych umiejętności w trakcie przeprowadzanych debat i spotkań.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

aerobic, basketball, bilard, dodgeball, fitness, gymnastics, handball, rugby, sports tournament, tennis, volleyball, piłka nożna, pływanie

art and craft workshops, board games, cinema afternoon/evening, city tour/walk, conversation practice, cultural activities, dance lessons/workshops, disco, drama workshops, film evenings, film workshops, football matches, games nights, guided city tours, guided museum tours, international evenings, joga, lectures on various topics, museum visits, quizzes, school party, seminars on various subjects, shopping, sightseeing with a guide, theme workshops

Londyn, Winchester Science Centre, Hampton Court Palace, Kew Gardens, Oxford, Thorpe Park

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.