poznawaj język chiński na kursie w Chinach

Sprachcaffe
Pekin

Pekin to gigamiasto z 13-toma milionami mieszkańców, polityczne i kulturalne centrum Chin. Choć ostatnio uważany jest za centrum handlu i jedno z najnowocześniejszych miejsc w Azji, w Pekinie wciąż poczujesz tajemniczą aurę przeszłości. Od czasów olimpiady, miasto się bardzo zmieniło jeśli chodzi o infrastrukturę i architekturę. Jednocześnie wciąż inspirujące i zachwycają będąc jedną z najbogatszych i najstarszych kultur świata.

Nasza szkoła znajduje się blisko zakazanego miasta, majestatycznego kompleksu pałacowego w samym sercu miasta. Budynek naszej szkoły jest zlokalizowany przy imponującym Zakazanym Mieście, gdzie znajdują się stuletnie drzewa i piękne ogrody. Plac Tiananmen znajduje się w odległości spaceru od naszej szkoły; tam znajduje się również stacja metra, skąd możesz dojechać do miejsca zakwaterowania czy najbardziej znanego centrum handlowego w Pekinie - Wangfujing.

Nasz kurs językowy dla młodzieży to kurs standardowy z języka chińskiego. Uczyć będziesz się w relaksującej i miłej atmosferze. Będziesz mieć 4 lekcje dziennie (20 lekcji/tydz.). Nasi Chińscy nauczyciele posiadają kwalifikacje akademickie oraz doświadczenie w nauczaniu języków obcych. Pierwszego dnia kursu w Pekinie napiszesz test językowy. W ten sposób określimy Twój obecny poziom językowy oraz wybierzemy odpowiednią dla Ciebie grupę zaawansowania. Na zakończenie kursu językowego otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w zajęciach. Nasz kursy dla młodzieży skupiają się na prowadzeniu konwersacji, co pozwoli Ci zdobyć większą swobodę i pewność mówienia. Na kursie chińskiego poszerzysz również swoje słownictwo, poprawisz znajomość gramatyki i będziesz lepiej rozumieć teksty w języku chińskim.

Podczas pobytu na obozie z języka chińskiego w Pekinie, będziesz zakwaterowany w szkolnej rezydencji, gdzie będziesz czuć się jak w domu. Nasza rezydencja jest zlokalizowana około 10 minut spacerem od szkoły - dzięki temu położeniu zaoszczędzisz czas rano oraz po zajęciach. W ten sposób będziesz mieć więcej czasu wolnego! Zakwaterowany będziesz z innymi uczestnikami kursu, co da Ci możliwość ćwiczenia umiejętności językowych również poza salą lekcyjną. W rezydencji oferujemy pokoje 1- lub 2-osobowe. Śniadanie i kolację otrzymasz w rezydencji, natomiast ciepły lunch dostaniesz w szkole (z wyjątkiem weekendów). Dzięki temu będziesz najedzony w ciągu całego dnia, wypełnionego nauką i zwiedzaniem.

Po lekcjach chińskiego masz szansę uczestniczyć w różnorodnym programie rekreacyjnym praktycznie każdego popołudnia i wieczoru. Oprócz kursu językowego, to, co pozostanie w Twojej pamięci najdłużej i co uczyni Twój językowy wyjazd niezwykłym doświadczeniem, to aktywności w czasie wolnym! Oprócz wizyt w kinie, organizujemy również wieczory quizowe i imprezy, stanowiące doskonałą okazję do poznania ludzi z całego świata i zawarcia nowych przyjaźni. Podczas pierwszego pobytu w Pekinie zwiedzanie miasta powinno znaleźć się na szczycie listy rzeczy do zrobienia. W stolicy Chin jest nieskończona ilość miejsc wartych odwiedzenia; od Wielkiego Muru Chińskiego po wspaniałego Letniego Pałacu. I nie zapomnij spróbować autentycznej i absolutnie pysznej kuchni chińskiej! Organizujemy również wycieczki do miast, regionów i atrakcji wokół Pekinu, na przykład do Świątyni Nieba, Grobów Mingów czy Świątyni Biyun. Oferujemy możliwość wykupienia rozszerzonych pakietów aktywności (tzw. Fun Pack).

Ograniczenia uczestnictwa:
- dla uczestników w wieku 15-21 lat
- znajomość chińskiego na poziomie A2-B2
- podręczniki do kursu - do wypożyczenia lub zakupienia na miejscu

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

tai-chi

art and craft workshops, cinema afternoon/evening, city tour/walk, farewell party, guided city tours, guided museum tours, international evenings, orientation tour, quizzes, school party, sightseeng, welcome party, piknik

Muzeum Stolicy, Silk Street Market, Wielki Mur, Letni Pałac, Świątynia Nieba *, Groby Mingów *, Świątynia Lama *, Świątynia Biyun *

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.