kursy języka japońskiego w Japonii - Tokyo

KAI Japanese Language School
Tokyo

Szkoła zlokalizowana jest w Tokio – jednym z najbardziej dynamicznych miast świata. Tokio jest nie tylko stolicą i największym miastem Japonii, ale również głównym centrum dla największych biznesów, mediów i przemysłu rozrywkowego. W Tokio znajdziesz tradycyjną, japońską kulturę, pomieszaną z nowoczesnością i współczesną technologią. Liczne tu wieżowce przeplatają się ze znanymi świątynami i kaplicami. To połączenie nowego ze starym zawsze robi wrażenie na przyjezdnych. Mimo swojej dynamiki, Tokio pozostaje miastem bardzo „ludzkim”. Poza centrum, pełnego biurowców i sklepów, znajdują się niewielkie, spokojne dzielnice mieszkalne, pełne zadbanych ogródków, placów zabaw i lokalnych szkół. Każdy znajdzie więc tu coś dla siebie.

W szkole staramy się utrzymać doskonały balans między studentami różnych narodowości, którzy przybywają do naszej szkoły z całego świata. Dbamy o to, by żadna narodowość nie dominowała w żadnej grupie językowej, którą prowadzimy. Co więcej, w naszej szkole uczą się również i rodowici Japończycy, którzy albo doszkalają swój języka na korepetycjach lub też przygotowują się do nauki na japońskich uniwersytetach. Taka międzynarodowa atmosfera sprawia, że nauka jest nie tylko przyjemna i ciekawa, ale też kreatywna i pozwalająca na osiąganie swoich celów, zarówno osobistych, jak i akademickich. Od momentu otwarcia, czyli od roku 1987, dbany, by nieustanie rozwijać innowacyjne metody nauki, zarówno dla studentów z Azji, jak i spoza kontynentu. Mamy własne „know-how” w uczeniu języka i konwersacji dla grup o różnym poziomie zaawansowania i wieku.

W związku z tym, że nasza szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem również wśród młodszych studentów, mamy dla nich specjalny program letni. Do uczestnictwa zapraszamy młodzież w wieku 13-17 lat. Program zawiera w sobie praktycznie wszystko: zajęcia lekcyjne, zakwaterowanie, posiłki, program zajęć dodatkowych, codzienny transport i transfer lotniskowy.

Podczas lekcji skupiamy się przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności konwersacji. Wszystko to w przyjemnej, zrelaksowanej atmosferze. Mnogość ćwiczeń praktycznych sprawi, że będziesz zaskoczony, jak wiele jesteś w stanie powiedzieć po japońsku w krótkim terminie 2-3 tygodni. Po lekcjach gwarantowany jest także rozbudowany program dodatkowy, dzięki której poznasz i doświadczysz zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej kultury japońskiej. W jego trakcie odwiedzamy takie miejsca jak: Tokyo Disneyland, Muzeum Samurajów, Muzeum Edo Tokyo, Odaiba, Asakusa i inne. Organizujemy też różnorodne warsztaty np. z ceremonii parzenia herbaty lub tworzenia tradycyjnych, japońskich latarni. Integrujemy się również podczas wspólnych wyjść np. na sushi czy karaoke.
Podczas pobytu w Tokio, młodzi studenci kwaterowani są w znajdującym się w pobliżu szkoły młodzieżowym hostelu. Pokoje są wieloosobowe. Młodzież cały czas jest pod opieką – na terenie zakwaterowania przebywa z nimi opiekun ze szkoły (śpi w tym samym budynku). Gwarantowany również transfer z i na lotnisko, pod opieką jednego z naszych przedstawicieli.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

art and craft workshops, cinema afternoon/evening, city tour/walk, cooking lessons, country walk/trekking, cultural activities, cultural events and festivals, dinner in a typical restaurant, farewell lunch, games nights, guided city tours, guided museum tours, guided walks, international evenings, karaoke, museum visits, orientation tour, quizzes, shopping, sightseeing with a guide, theme workshops, welcome dinner

Tokyo Dome, Meiji Shrine and Harajuku, Yokohama, Tokyo Tower, Samurai Museum, Edo Tokyo Museum, Kamakura, Hakone

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Akredytacje

IALC (International Association of Language Centres)

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.