Wielka Brytania - kurs języka angielskiego

Shrewsbury – DS-Y3
Discovery Summer

Ośrodek mieści się w elitarnej prywatnej szkole Shrewsbury, do której uczęszczali tak sławni ludzie jak Karol Darwin czy obecny astronom królewski Lord Rees. Rozległy kampus obejmuje tereny zielone oraz obiekty sportowe: boiska do piłki nożnej i squash'a, korty tenisowe, salę sportową oraz kryty basen. Uczniowie mają także do dyspozycji dużą pracownię komputerową, teatr, studio artystyczne, studio muzyczne oraz kino. Bogate zaplecze pozwala na zapewnienie młodym ludziom różnorodnego i inspirującego programu zajęć pozalekcyjnych, dzięki czemu pobyt w Shrewsbury to nie tylko skuteczna nauka języka i praktycznych umiejętności, ale również wspaniale spędzone wakacje.

Studenci kwaterowani są na terenie kampusu, w wygodnych pokojach kilkuosobowych, z łazienkami dzielonymi i z dostępem do Wi-Fi (w ograniczonym czasie). W budynkach rezydencji znajdują się pokoje wspólne z dostępem do TV. DVD, bilardu i tenisa stołowego. Posiłki serwowane w tutejszej stołówce.

Proponowany w Shrewsbury program ma na celu nie tylko standardową naukę języka angielskiego, lecz również rozwój umiejętności budowania i kierowania zespołem. Młodzież jest podzielona na międzynarodowe grupy, które wspólnie wykonują różnego rodzaju zadania, co pozwala jej zdobywać umiejętności pracy zespołowej i rozwijać zdolności przywódcze. Dla młodych ludzi jest to doskonała okazja do praktycznego wykorzystania języka jak i zdobycia umiejętności, które będą kluczowe w dorosłym życiu zawodowym. Z drugiej strony staranny dobór zadań i doświadczenie opiekunów sprawiają, że jest to dla uczestników obozu również fantastyczna wakacyjna przygoda. Program kursu językowego składa się m.in. z:
1) zajęć językowych i prac projektowych w takich tematach jak: British Quiz, Code Crafters, Nature ID Challenge, TED talks
2) wycieczki tematyczne po Shrewsbury - odkrywaj lokalne miejsca ze swoim nauczycielem, poznawaj i rozmawiaj z lokalnymi mieszkańcami, by nabrać pewności siebie:
- Gra Miejska. Odwiedź pobliski zamek, wpadnij do biblioteki, odkryj średniowieczne uliczki i wykonuj konkretne zadania po drodze (każde zadanie odkrywa podpowiedź, gdzie masz udać się dalej!)
- Lokalne Przygody. Odwiedź miejsce narodzin Darwina lub naucz się od stylach architektonicznych od czasów normańskich po dzień dzisiejszy.
- Kultura i Sztuka. Udaj się na wystawę do lokalnej galerii sztuki, porównaj dzieła i napisz swoją własną recenzję.
- Miłośnicy Jedzenia. Odkryj lokalny market i zaplanuj brytyjski posiłek, używając tutejszych składników.

Oprócz programu językowego oferowane różnorodne aktywności na i poza kampusem. Studenci uczestniczą w zajęciach sportowych, warsztatach artystycznych i teatralnych. Wieczorami organizowane m.in. noc tajemnic, pokaz talentów, zabawy w gry brytyjskie, dyskoteka, a czasem - czas wolny w pokojach. Studenci mają także okazję wziąć udział w wydarzeniach specjalnych m.in. warsztatach cyrkowych, nauce tradycyjnego tańca Ceilidh. Gwarantowane także 2 wycieczki na tydzień do takich miejsc jak Manchester, Liverpool, Chester czy Drayton Manor Theme Park.

UWAGA - przylot i wylot z obozu w ŚRODY!

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

dodgeball, football, handball, hockey, pool sports, sports tournament, swimming, table tennis, volleyball

art and craft workshops, board games, city tour/walk, cooking lessons, cultural activities, dance lessons/workshops, disco, drama workshops, film workshops, football matches, games nights, guided city tours, international evenings, karaoke, music workshops, quizzes, school party, shopping, sightseeng, talent show, theme workshops

Manchester, Liverpool, Chester, Drayton Manor Theme Park

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Akredytacje

British CouncilEnglishUKQuality  English

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.