poznawanie języka niemieckiego w Niemczech - Freiburg

Freiburg – ESF-Y
Sprachschule zum Ehrstein im Kolping Bildungswerk e. V.

Freiburg położony jest w otoczeniu łagodnych, pokrytych winnicami wzgórz. Ponad starannie utrzymaną starówką wznosi się piękna, gotycka wieża katedry z czerwonego piaskowca, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę miasta i zielonych wzgórz Schwarzwaldu. Freiburg oferuje także szereg atrakcji kulturalnych, zaś jego otoczenie jest idealne do aktywnego wypoczynku. To miasto kosmopolityczne, które swoją międzynarodową atmosferę zawdzięcza m.in. bliskiej odległości od Francji i Szwajcarii, a także dzięki studentom - mieści się tu bowiem słynny uniwersytet i inne uczelnie wyższe. Nazywane jest także Zielonym Miastem - jego cechą charakterystyczną są licznie widziani tu rowerzyści czy panele słoneczne na wielu dachach budynków.

Lekcje odbywają się w naszej szkole, w jasnych, przestronnych i dobrze wyposażonych salach. W trakcie obozu oferujemy zakwaterowanie u rodzin goszczących (min. 14 lat) lub w akademikach studenckich. U rodziny pokoje są 1-osobowe, z łazienką dzieloną z rodziną. To opcja szczególnie polecana tym, którzy chcą się poczuć jak prawdziwi mieszkańcy Freiburga i ćwiczyć nowo nabyte umiejętności językowe w naturalnym środowisku. Mieszkanie w akademiku pozwala na utrzymywanie kontaktu z innymi uczestnikami obozu i posiadanie stałego dostępu do naszych grupowych opiekunów obozu. Pokoje są tu 2-osobowe. W trakcie obozu korzystamy z dwóch akademików (hoteli), zlokalizowanych w odległości około 20-25 minut transportem publicznym. Uczniowie podróżują do i ze szkoły pod opieką naszych opiekunków.

Oprócz zajęć językowych, organizujemy rozbudowany program aktywności pozaszkolnych. Oferujemy różnorodność zajęć sportowych, wyjścia do muzeów i ciekawe wycieczki. Studenci będą mieli okazję pojechać do Europe Park, odbyć rejs statkiem po jeziorze Titisee w Czarnym Lesie, udać się na spływ canoe czy spróbować letniego zjazdu tobogganem. Odwiedzamy także sam Freiburg, spędzamy czas przy wspólnym barbeque, gramy w gry obozowe i bawimy się na dyskotece. Wszystko to sprawi, że wyjazd do Freiburga na długo zostanie Ci we wspomnieniach!

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

adventure sports, archery, badminton, basketball, bowling, canoeing, climbing, cycling, dodgeball, handball, mountain hiking, sport in park, sports tournament, table tennis, volleyball, piłka nożna

barbecue, board games, boat cruises, city tour/walk, country walk/trekking, cultural activities, disco, football matches, games nights, guided city tours, guided museum tours, museum visits, quizzes, shopping, sightseeing with a guide, theme workshops, hiking tours

Europapark, Karlsruhe, Mudenhof, Waldkirch, Konstancja, Sternwald, Freiburg

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Akredytacje

WYSE (The World Youth Student & Educational Travel Confederation)

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.