Kolonia - kurs języka niemieckiego

Kolonia – HI-Y
Humboldt Institut

Położona nad Renem Kolonia jest świetnym przykładem współistnienia tysiącletniej historii z nowoczesnością. Jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych i historycznych Niemiec. Wizytówką miasta jest imponująca, gotycka katedra, będąca największą tego typu budowlą w północnej Europie, a bulwary Renu to idealne miejsce dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wolny – to doskonałe miejsce do spacerów, jazdy na rolkach czy na rowerze.

Nasz ośrodek zajmuje budynki jednego z tutejszych hoteli, który usytuowany jest w dzielnicy Deutz, na wschodnim brzegu rzeki, z widokiem na katedrę. Budynek, w którym prowadzimy obóz, jest nowoczesny, dobrze wyposażony i doskonale zlokalizowany - w centrum, ale wciąż w cichej i spokojnej okolicy. Zakwaterowanie znajduje się w tym samym miejscu, co sale lekcyjne. Pokoje są dwuosobowe, z łazienkami en-suite. Współlokatorzy dobierani są do siebie ze względu na wiek, płeć, narodowość (zawsze różne) i poziom znajomości języka. Wszystkie posiłki serwowane na miejscu w stołówce. Oprócz tego gwarantowane ręczniki, pościel i możliwość dokonywania prania (pralnia na monety).

Istotną częścią kursu jest bogaty program zajęć pozalekcyjnych, który stanowi doskonałą okazję do nawiązania nowych, międzynarodowych przyjaźni i doskonalenia niemieckiego w sytuacjach mniej formalnych, niż zajęcia w szkole. Rozmowy prowadzone podczas zajęć sportowych (badmington, koszykówka, piłka nożna, pływanie, siatkówka, rowery), wycieczek (muzea, zwiedzanie miasta i okolic), gier zespołowych (karaoke, gry planszowe i terenowe) czy dyskotek sprawiają, że użycie niemieckiego staje się zupełnie naturalne, zaś młodzież szybko rozwija swoje słownictwo i swobodę wypowiedzi.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

badminton, basketball, beach volleyball, bilard, cycling, dodgeball, fitness, handball, sport in park, sports tournament, table tennis, volleyball, piłka nożna, pływanie

bicycle tours, board games, cinema afternoon/evening, city tour/walk, cultural activities, disco, film evenings, football matches, games nights, guided city tours, guided museum tours, international evenings, quizzes, school party, shopping, sightseeng, theme workshops

Aachen, Bonn, Trier, Düsseldorf, Siebengebrige

* zajęcia dodatkowo płatne

 

Akredytacje

CSN (Centrala Studiemedelsnamnden Sweden)German Ministry of Education

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.