poznawaj język niemiecki na kursie w Niemczech

Monachium – SCU-Y
Sprachcaffe

Monachium to przepiękna stolica Bawarii. Zawiera w sobie wszystko to, co charakterystyczne dla Niemiec - wspaniałą architekturę, niekończące się bulwary, parki, ogrody. Miasto przepełnione jest niemiecką kulturą, tradycją i historią. Odkryj tutejsze zamiłowanie do tradycyjnych strojów i ... precli. Odwiedź miejsca, w których odbywała się Olimpiada, muzeum BMW czy stadion piłkarski FC Bayern Monachium. Miasto oferuje szereg atrakcji - na pewno nie można się tu nudzić!

Szkoła zlokalizowana jest w centrum dzielnicy Schwabing-West, która jest bardzo popularnym miejscem w Monachium wśród lokalnych mieszkańców. Znajduje się tu ponad 50 restauracji, kina, teatry, parki, muzea i inne atrakcje dla młodzieży, z których mogą skorzystać w wolnym czasie po zajęciach w szkole. Nasza szkoła zajmuje nowobarokowy budynek z 1900 roku, który został gruntowanie odrestaurowany i w pełni przystosowany do zajęć lekcyjnych. Dodatkowe sale lekcyjne znajdują się w budynku obok na ulicy Bauerstrasse 2. Szkoła posiada łącznie 7 sal lekcyjnych, 4 sale znajdują się w budynku na ulicy Franz-Joseph Strasse, pozostałe 3 sale na ulicy Bauerstrase. Dodatkowo do dyspozycji studentów jest przyjemna salka studencka oraz Wi-Fi.

W Monachium oferujemy możliwość zakwaterowania u starannie wybranych i sprawdzonych rodzin goszczących. Największą zaletą tego typu formy zamieszkania jest opieka rodziny nad kursantem, możliwość ciągłego doszkalania niemieckiego podczas rozmów z rodziną jak i pełne wyżywienie dostarczone przez rodzinę. Nasze rodziny zlokalizowane są w różnych dzielnicach miasta, z dobrym dojazdem do szkoły (max. 50 min komunikacją miejską).

Będąc w Monachium, przygotuj się na prawdziwą przygodę w niemieckim stylu ! Zaledwie kilka minut od naszej szkoły językowej znajduje się Englischer Garten, jeden z największych parków miejskich na świecie. To oaza dla miłośników słońca i fanów sportu - z małym jeziorem i słynnym "Haus der Kunst". Monachium to także centrum dla fanów sportu. Park Olimpijski, gdzie odbyły się Igrzyska Olimpijskie w 1972 roku, zasługuje na wizytę, podobnie jak słynna Allianz Arena, stadion domowy klubu piłkarskiego Bayern Monachium. Aby poznać kulturę i historię Monachium, konieczna jest wizyta w Pałacu Nymphenburg. W dzielnicy Schwabing znajdują się restauracje serwujące międzynarodowe specjały oraz wiele tradycyjnych bawarskich restauracji, gdzie można spróbować lokalnej kuchni, w tym pieczonego mięsa wieprzowego z knedlami i surówką. Oferujemy taki program, byś skorzystał z niego jak najwięcej. Ponieważ jednak to obóz dla starszej młodzieży, dajemy jej również samodzielność we własnym odkrywaniu miasta późnymi popołudniami i wieczorami. Możliwe jest także wykupienie dodatkowego, rozbudowanego pakietu aktywności, tzw. Fun Pack w cenie ok. 480 PLN/tydz.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

bowling *, minigolf

barbecue, city tour/walk, cultural activities, guided city tours, guided museum tours, international evenings, orientation tour, sightseeng

BWM Museum, Allianz Arena Football Museum, Deutsches Museum, Botanic Garden, Isar *, Neuschwanstein Castle

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia
choose course option:

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.