Lindenberg - kurs języka niemieckiego

Lindenberg (Niemiecki + Snowboard i Narciarstwo) – HI-Y8
Humboldt Institut

Lindenberg to niewielka miejscowość, leżąca u stóp Alp, w pobliżu Jeziora Bodeńskiego. Jest to bardzo spokojna i bezpieczna okolica, która zapewnia jednocześnie cały szereg atrakcji i możliwości aktywnego spędzania czasu.

Szkoła zlokalizowana jest na terenie rozległego kampusu, zbudowanego z myślą o dzieciach i młodzieży. Obszerny budynek szkoły mieści przestronne, dobrze wyposażone sale lekcyjne oraz kilkadziesiąt pokoi mieszkalnych dla studentów. Uczestnicy kursów mają także dostęp do dużej biblioteki, dysponującej wszelkiego rodzaju pomocami naukowymi oraz pracowni komputerowej z dostępem do Internetu. Szkoła posiada także bogate zaplecze umożliwiające studentom uprawianie sportów, poszerzanie zainteresowań i zapewniające wypoczynek i rekreację. Do dyspozycji studentów są m.in.: kryty basen, sauna, mini pole golfowe, boiska sportowe, ścianka wspinaczkowa, audytorium, sala kinowa, pracownia artystyczna, duża sala gimnastyczna ze sceną, sala gier (ping-pong, bilard, piłkarzyki), miejsce na grilla czy taras.

Studenci mieszkają na terenie kampusu. Dostępne są ładnie wyposażone pokoje 2-4-osobowe, z których większość ma piękny widok na Alpy lub pobliski las. Wszystkie pokoje z łazienkami en-suite. W trakcie obozu gwarantowane pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), pościel i ręczniki (wymieniane regularnie) oraz możliwość prania. Studenci kwaterowani są ze sobą pod względem wieku, płci, narodowości (różnorodność w pokoju) oraz poziomu znajomości języka. Dziewczęta i chłopcy kwaterowani oddzielnie.

Uzupełnieniem nauki (26 lekcji/tydz.) jest bogaty program zajęć pozalekcyjnych, który służy rozwijaniu umiejętności językowych oraz integrowaniu uczestników kursów ze sobą i z niemieckojęzycznym otoczeniem. Studenci biorą udział w zajęciach sportowych (badmington, koszykówka, bilard, ścianka wspinaczkowa, itp. ), artystycznych (gra na pianinie, warsztaty plastyczne), zabawach integracyjnych (dyskoteka). W każdą środę uczniowie mają wycieczkę półdniową w ciekawe miejsca regionu (np. Lindau, Konstancja, Augsburg, Monachium, Stuttgard), gdzie oprócz programu kulturalnego (zwiedzanie miasta czy muzeów), młodzież ma też czas na samodzielne odkrywanie miasta.

W sezonie zimowym (styczeń-luty) oferujemy poniższą opcję - naukę niemieckiego z kursem narciarstwa i snowboardingu. Kursy narciarstwa i snowboardingu odbywają się po lekcjach, popołudniami w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. W sobotę uczestnicy obozu zabierani są do dużego ośrodka narciarskiego w Alpach. Opłaty obejmują kurs narciarstwa i snowboardingu, wynajem nart lub desek, butów i kasków oraz opłaty za wyciągi.

 

Akredytacje

CSN (Centrala Studiemedelsnamnden Sweden)German Ministry of Education

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.