język niemiecki w Niemczech

Frankfurt – SCF-Y
Sprachcaffe

Niemcy to najliczniejszy naród w Europie i jedna z najsilniejszych gospodarek świata. Kraj ten słynie z innowacyjności i osiągnięć technologicznych. Zachwyca różnorodnością, czemu dowodzi wciąż rosnąca liczba turystów. Frankfurt to dawny ważny port i ośrodek handlu, a dziś największe centrum finansowe w Europie. Znany jest jako tętniące życiem miasto drapaczy chmur, ale podczas dłuższego pobytu można poznać także jego spokojne urokliwe dzielnice. W mieście znajdują
się stare, przepięknie odrestaurowane kamienice. Architektura jest naprawdę wyjątkowa. Swoje siedziby mają tu setki największych międzynarodowych firm i organizacji, co czyni miasto wielokulturowym.

Nasza szkoła zlokalizowana w spokojnej dzielnicy Sachsenhausen leżącej nad brzegiem rzeki Men, jedynie 10 minut spacerem od centrum miasta i stacji metra. Szkoła jest wygodnie urządzona i nowocześnie umeblowana, posiada duży hol z kawiarnią, gdzie możesz odpocząć między zajęciami razem z innymi uczniami. Sale lekcyjne są jasne i często rozpościera się z nich niesamowity widok na rzekę i drapacze chmur po jej drugiej stronie.

Podczas pobytu na obozie językowym we Frankfurcie będziesz mieszkać w naszej rezydencji z młodzieżą z całego świata. Rezydencja jest położona w odległości krótkiego spaceru od szkoły oraz jedynie 10-15 minut pieszo od centrum miasta. Będziesz tam mieszkać w pokoju 2 lub 4/5-osobowym ze wspólną łazienką. W ten sposób łatwo poznasz rówieśników z całego świata. W rezydencji znajduje się również restauracja i kawiarnia, a studentom w niej zapewniamy w niej pełne wyżywienie.

Po lekcjach niemieckiego, prawie każdego popołudnia lub wieczoru, możesz uczestniczyć w bogatym programie zajęć pozalekcyjnych. Zorganizowany czas wolnym odgrywa ważną rolę podczas każdego obozu językowego, pozostawia przyjemne wspomnienia z wyjazdu, a jednocześnie stwarza możliwość nawiązania nowych znajomości. Nie wszystkie zajęcia dodatkowe są obowiązkowe. Zajęcia zawsze obowiązkowe to m.in: impreza powitalna, spotkania w grupie, wycieczki. Inne zajęcia będą indywidualnie już do wyboru z minimum 2 zajęć. Organizujemy takie aktywności jak zwiedzanie interesujących miejsc, wspólne oglądanie filmów, gry, zajęcia sportowe oraz zakupy.

Gwarantowane wycieczki we Frankfurcie:
- Kurs 1 tyg. zawiera 1 wycieczkę półdniową
- Kurs 2 tyg. zawiera 1 wycieczkę całodniową i 2 półdniowe
- Kurs 3 tyg. zawiera 3 wycieczki półdniowe i 2 całodniowe

*** Możliwe wykupienie rozszerzonego pakietu aktywności, tzw. Fun Pack (ok. 480 PLN/tydz.). W pakiecie m.in. laser quest, wycieczka na Main Tower czy rejs po Menie, karaoke, wyjście na film czy miejskie podchody.
*** Materiały do nauki do wypożyczenia na miejscu.
*** Uczestnicy w wieku 18-21 lat, mogą brać udział w proponowanych zajęciach i wycieczkach i mają gwarantowaną opiekę oraz wsparcie pracowników szkoły, jednak nie są oni zobowiązani do uczestnictwa w programie zajęć dodatkowych - mogą zwiedzać i wychodzić na miasto samodzielnie, we własnym zakresie. Uczestnicy w wieku 17 lat i mniej są zobowiązani do uczestnictwa w programie dodatkowym oraz przestrzegania wyznaczonych przez szkołę godzin powrotów do miejsca zakwaterowania.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

boat cruises *, cinema afternoon/evening, city tour/walk, conversation practice, cultural activities, guided city tours, guided museum tours, international evenings, laser quest *, orientation tour, shopping, sightseeng, theme workshops, welcome party

Goethe Museum, Marburg, Senckenberg Museum, Main Tower *

* zajęcia dodatkowo płatne

choose course option:

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.