poznawanie języka hiszpańskiego w Hiszpanii - San Sebastian

San Sebastian – LAC-Y
Lacunza San Sebastian

San Sebastian to bardzo bezpieczne miasto i jedno z najpiękniejszych na świecie. Warto tu przyjechać z różnorodnych powodów. Miasto znajduje się bezpośrednio przy morzu - dostępne są tu aż 3 plaże, z czego dwie znajdują się w przepięknej zatoce, a jedna otwiera się bezpośrednio na otwarte wody. To także miejsce o bogatej kulturze - znajduje się tu wiele muzeów czy teatrów i odbywa się tu kilka festiwali muzycznych i festiwal filmowy. Nadto miejsce zachwyca doskonałą kuchnią, piękną architekturą z "Belle Epoque" czy przepięknymi widokami i otaczającą naturą.

Nasz obóz odbywa się w rejonie San Sebastian zwanym Gipuzkoa, w odległości zaledwie 15-minutowego spaceru od plaży 15 Ondarreta Beach. Oferujemy de facto obóz dwujęzyczny (hiszpańsko-angielski), gdyż na naszym obozie uczą się również dzieci z Hiszpanii (około 30% wszystkich uczestników, standardowo biorą udział w lekcjach angielskiego).

W trakcie obozu korzystamy z dwóch budynków szkolnych (na potwierdzeniu rezerwacji podajemy, w którym budynku będziesz się uczyć podczas obozu). Jeden z budynków położony jest w bliskiej odległości od rezydencji studenckiej, drugi - w odległości 20 min spaceru. Oba budynki są doskonale wyposażone, z jasnymi, przestronnymi salami. Korzystany także z tutejszych udogodnień sportowych - na terenie ośrodka znajdują się m.in. boiska sportowe (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny), tor lekkoatletyczny czy sala gimnastyczna. Uczniowie kwaterowani są na terenie rezydencji studenckiej. Oferowane są tu pokoje 2-osobowe z łazienkami. W budynku liczne przestrzenie wspólne do wypoczynku (m.in. sala z grami planszowymi, salon z telewizorem itp.). Posiłki serwowane w nowoczesnej stołówce znajdującej się na kampusie.

Zajęcia dwujęzyczne (hiszpańsko-angielskie) odbywają się w godzinach rannych i przedpołudniowych, między 9:30 a 13:00 od poniedziałku do piątku, z przerwą na przekąskę (11:00-11:30). Ostatnia sesja, od 13:00 do 14:00 to czas na zajęcia z konkretnego języka (angielski lub hiszpański). Następnie jest czas na aktywności obozowe lub wyjścia poza kampus (między 14:00-19:00, z czasem na lunch). Wieczorem dzieci mają czas wolny na odrabianie lekcji lub zaplanowane aktywności wieczorne, z czasem na kolację.

Gwarantujemy różnorodność zajęć - przykładowe aktywności to m.in. warsztaty sztuki i rękodzieła, podchody, poszukiwanie skarbów, gry zespołowe, aktywności sportowe, wyjście na plażę itp. Staramy się, by i te zabawy były okazją do ćwiczenia umiejętności językowych i nawiązywania nowych przyjaźni. Po zakończonych aktywnościach uczniowie mają czas wolny (nadzorowany), następnie jedzą kolację, by po niej znów mieć nieco czasu dla siebie (np. na odrabianie lekcji). W sobotę przewidziana całodzienna wycieczka po atrakcjach miasta, a w niedzielę organizowany jest czas wolny na kampusie z mnogością aktywności, w których można brać udział. Dla chętnych możliwe jest wykupienie dodatkowych opcji aktywności - odbywają się one zazwyczaj we wtorki i czwartki i obejmują takie programy jak:
- surfing (2 razy w tygodniu, jedna sesja ok. 1,5h; w cenie wykfalifikowany instruktor, wyposażenie, transport na miejsce i ubezpieczenie; ok. 80 EUR/tydz.)
- piłka nożna (2 razy w tygodniu, jedna sesja ok. 1,5h; w cenie opieka trenerska, rozgrzewka, trening z omówieniem zasad i słownictwem sportowym; ok. 80 EUR/tydz.)

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

basketball, beach games, beach volleyball, chess, dodgeball, handball, mountain hiking, sports tournament, surfing *, volleyball, piłka nożna *, pływanie

art and craft workshops, board games, city tour/walk, country walk/trekking, cultural events and festivals, football matches, guided city tours, guided museum tours, hiking tours - wspinaczka górska, school party, shopping, sightseeing with a guide, theme workshops

San Sebastian, Gipuzkoa, Monte Urgull, Aquarium, Santa Clara, Hondarribia and Hendaye, Planetarium, Zumaia Flysh, Aquapark, Gernika, Igeldo

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.