język niemiecki w Austrii

Holiday Course 16-19 – ACT-Y2
ActiLingua Academy Vienna

Wiedeń to miasto, które łączy tradycję i historyczne dziedzictwo z nowoczesnością. Można tu zobaczyć wspaniałe, imperialne budowle, takie jak: pałac Schönnbrunn, Belweder, czy Katedrę św. Szczepana. W tym mieście wciąż czuć sławną tradycję muzyczną, która współgra z nowoczesną architekturą i sztuką. W lecie organizowane są tu liczne festiwale imprezy oraz koncerty i przedstawienia w znanych wiedeńskich teatrach i operach. W różnorodnych rankingach, Wiedeń uznawane jest za najlepsze na świecie miasto do życia. Posiada wspaniałą infrastrukturę, jest czyste i bezpieczne, pełne zielonych obszarów. Te i inne czynniki stanowią o tym, że tak wysoko oceniane jest zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Nasz kurs wakacyjny dla młodzieży w wieku 16-19 lat oferuje możliwość nauki niemieckiego w międzynarodowym środowisku, w zbliżonej do siebie grupie wiekowej. W pakiecie oferowane również zakwaterowanie w domu studenckim, w pokojach 2-osobowych oraz pakiet aktywności popołudniowych. Jednocześnie nie jest to obóz sensu stricte, gdyż młodzież (w przeciwieństwie do obozu językowego) nie jest pod stałą opieką i obserwacją opiekunów -studenci mogą samodzielnie opuszczać miejsce zakwaterowania po zajęciach i odkrywać miasto we własnym zakresie. Traktowani są więc jako samodzielni, "młodzi dorośli".

Dom studencki, w którym kwaterowani są studenci oferuje pokoje 1- lub 2-osobowe z prywatną łazienką. W cenie: sprzątanie raz w tygodniu, pościel (i jej regularna wymiana), własna lodówka w pokoju, Wi-Fi. W budynku znajduje się również pralnia na monety. Posiłki (śniadania i obiadokolacje) serwowane są na miejscu, w stołówce studenckiej. Budynek znajduje się w odległości ok 25-30 min transportem publicznym od centrum miasta i szkoły.

W cenie kursu:
- zajęcia lekcyjne (20 lub 30 lekcji/tydz., zgodnie z wyborem)
- certyfikat po kursie
- zakwaterowanie w domu studenckim z wyżywieniem HB (2 posiłki dziennie)
- pakiet aktywności pozalekcyjnych (5/tydz.): zajęcia sportowe (piłka nożna, koszykówka, gimnastyka), zajęcia kulturowe i towarzyskie (dyskoteka, nauka walca wiedeńskiego, quizzy), wieczorne wyjścia na miasto
- podręczniki - możliwość wypożyczenia na okres pobytu lub zakupu z 50% zniżką w biurze szkoły
- dostęp do biblioteki, sali komputerowej i darmowego Wi-Fi na terenie placówki

Opcje dodatkowo płatne na miejscu:
- karta na komunikację miejską (OBLIGATORYJNA): ok. 20 EUR/tydz.
- wycieczka całodniowa w weekend np. Salzburg, Wachau (od 80 EUR)
- wycieczka półdniowa np. Laxenburg, Burg Kreuzenstein (od 50 EUR)
- "Vienna Highlights" (wycieczki z przewodnikiem po najsłynniejszych wiedeńskich atrakcjach turystycznych): ok. 30 EUR/tydz.
- koncert: ok. 50 EUR

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

aerobic, basketball, dodgeball, gymnastics, handball, sports tournament, table tennis, tennis *, volleyball

art and craft workshops, board games, city tour/walk, concerts *, cultural activities, cultural events and festivals, dance lessons/workshops, disco, drama workshops, film workshops, football matches, games nights, guided city tours, guided museum tours, international evenings, museum visits, music workshops, opera visit *, quizzes, shopping, sightseeing with a guide, theatre or cinema visit *, theme workshops

Salzburg *, Rosenburg *, Seegrotte *, Neusiedler See *, Wachau *, Laxenburg *, Burg Kreuzenstein *

* zajęcia dodatkowo płatne

choose course option:

Akredytacje

IALC (International Association of Language Centres)

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.