kursy języka włoskiego we Włoszech - Florencja

Kurs dla seniorów (40+) – CF-SSC
Centro Fiorenza

Co sprawia, że Włochy są sławne na całym świecie? Artystyczne dzieła sztuki, pyszna, śródziemnomorska kuchnia, moda, melodyjne piękno języka... Wszystko to jest dostępne dla tych, którzy odwiedzają Włochy, by nauczyć się więcej o jego narodzie i kulturze. W naszej szkole oferujemy specjalny kurs, który zawiera w sobie wszystkie te wymienione tematy. Dodatkowo, skierowany jest dla osób dojrzałych i łączy w sobie kurs językowy z interesującym programem, zarówno w klasie, jak i poza nią - w mieście.

Kurs składa się z kilku części:
1) Zajęcia językowe z języka włoskiego. Lekcje skupiają się głównie na poprawie umiejętności komunikacyjnych i codziennych konwersacjach. Pozwoli to studentowi na swobodniejsze interakcje z Włochami podczas jego pobytu we Florencji.
2) Historia włoskiej sztuki. Wykłady o sztuce, wzbogacone odwiedzinami z przewodnikiem w sławnych muzeach Florencji. Nie ma potrzeby mówić, jak wiele artystycznych skarbów można odkryć w mieście takim, jak Florencja. Tylko spacerując po historycznym centrum miasta możesz poczuć jego magiczną przeszłość.
3) Praktyczne zajęcia gotowania i degustacja win. Ucz się pod przewodnictwem profesjonalnego szefa kuchni, jak przygotowywać pyszne, włoskie dania. Dołącz do lekcji degustowania win i odwiedź winiarnię stworzoną dla każdego, kto jest zainteresowany tym trunkiem. Po powrocie do domu będziesz mógł zaskoczyć rodzinę i znajomych swoimi zdolnościami gotowania i serwowania trunków!
4) Spotkania z Florenckimi rzemieślnikami. Spotkanie z Florenckimi rzemieślnikami to zanurzenie się w fantastycznym, antycznym wręcz świecie, który, niestety, prawie całkowicie zanikł. Wprowadzające wykłady o rzemiośle połączone są ze spotkaniami z rzemieślnikami, "maestri" pracujących w skórze, drewnie czy złocie w swoich "bottega".

2-tygodniowy kurs obejmuje:
- kurs języka włoskiego; trzy lekcje dziennie od poniedziałku do piątku - łącznie 30 lekcji w kursie
- zajęcia z historii sztuki: dwa wyjścia do muzeów (np. Uffizi, Accademia, Palazzo Vecchio, Bargello, Cappelle Medicee)
- zajęcia z kultury jedzenia: jedna lekcja gotowania, jedna degustacja wina, jedna wizyta w winiarni
- spotkania z rzemieślnikami: 1 wykład wprowadzający oraz dwie wizyty u rzemieślników
- pożegnalny lunch
- podręczniki do kursu

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

bilard *, bowling *, cycling *

cheese & wine tasting *, cinema afternoon/evening, city tour/walk, concerts, conversation practice, cooking lessons *, cultural activities, cultural events and festivals, dinner in a typical restaurant *, dinner with teachers *, guided city tours *, guided museum tours, guided walks, international evenings, live music / music nights, museum visits, opera visit *, orientation tour, pub and restaurant evenings, sightseeing with a guide, theatre or cinema visit *

Chianti *, Lucca *, Cinque Terre *, Verona *, Palio di Siena *, Piza *, Volterra *, S. Gimignano *, Venice *, Rome *, Cinque Terre *

* zajęcia dodatkowo płatne

Akredytacje

CSN (Centrala Studiemedelsnamnden Sweden)IALC (International Association of Language Centres)International House World Organisation Italian Ministry of Education

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.