poznawaj język niemiecki na kursie w Niemczech

Monachium (Burg Schwaneck) – GLS-Y
GLS Sprachenzentrum

Nasz obóz na zamku w Monachium jest naprawdę spektakularny - będziesz się bowiem uczył w średniowiecznym zamku! Budowla położona jest w południowej części miasta, przy rzece Izara. Stąd łatwo jest się dostać do najważniejszych atrakcji miasta, takich jak Hofbräuhaus, Bavaria Filmstudios czy Frauenkirche.

Na obozie zajęcia lekcyjne odbywają się rano. Po lekcjach oferujemy różnorodne aktywności, poczynając od barbeque nad rzeką, rafting, grę w siatkówkę, wieczór filmowy czy zakupy na mieście (min. dwie różne aktywności dziennie). Zapewnione jest także zwiedzanie miasta i okolic - min. 2 wycieczki w tygodniu np. po Monachium, do zamku Nymphenburg, obozu w Dachau, Starnberger See, BMW World czy nad pobliskie jeziora czy w góry.

Studenci mają lekcje i są zakwaterowani na zamku Burg Schwaneck, wybudowanym w 1843 roku, który został w pełni odrestaurowany i przystosowany do bycia placówką edukacyjną. Zamek położony jest bezpośrednio w Monachium, w odległości 15-minutowej jazdy tramwajem od centrum i otoczony pięknym parkiem. Do dyspozycji studentów jest 10 przestronnych sal lekcyjnych, sala rycerska, salon studencki, kafejka internetowa, bilard i kręgle, kafeteria i plac zabaw w parku. Studenci kwaterowani są w tutejszych pokojach 4-5 osobowych z prysznicami en-suite i toaletami dzielonymi na korytarzach. Gwarantowane pełne wyżywienie w tutejszej kafeterii. Konieczność zakupienia biletów komunikacji miejskiej we własnym zakresie (ok. 40 EUR/tydz.)

W obozie uczestniczą młodzi ludzie z kilkudziesięciu krajów, co stwarza niepowtarzalną, międzynarodową atmosferę. Doskonale przygotowany do pracy z młodzieżą zespół lektorów i animatorów dba o to, aby zarówno czas zajęć językowych, jak również wspólnie spędzony czas wolny, pomagały młodzieży w rozwoju umiejętności językowych. Wspólne zainteresowania i pasje młodych ludzi są silniejsze, niż braki językowe, dlatego też szybko przełamują oni wszelkie problemy językowe, nabierają płynności wypowiedzi, poznają nowe słownictwo. Wspólne zabawy, wędrówki po mieście i nuta rywalizacji podczas zajęć sportowych, doskonale integrują uczestników obozu i pozwalają im nawiązać międzynarodowe przyjaźnie na długie lata.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

adventure sports, badminton, beach games, beach volleyball, climbing, cycling, dodgeball, handball, mountain biking, mountain hiking, sports tournament, volleyball

barbecue, bicycle tours, board games, cinema afternoon/evening, city tour/walk, country walk/trekking, cultural activities, disco, film evenings, games nights, guided city tours, international evenings, karaoke, quizzes, sightseeing with a guide, talent show, hiking tours

Monachium, Zamek Nymphenburg, Jezioro Tegernsee, Dachau, Starnberger See, BMW World

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Akredytacje

ALTO (Association of Language TravelOrganisations)EQUALSIALC (International Association of Language Centres)

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.