poznawaj język angielski na kursie w Wielkiej Brytanii

Edynburg – CES-Y
Centre of English Studies

Edynburg - przepiękna stolica Szkocji, posiadająca średniowieczne Stare Miasto i eleganckie, gregoriańskie Nowe Miasto. Miasto pełne ogrodów, parków i zachwycających architekturą budynków. To drugie najczęściej odwiedzane miasto Wielkiej Brytanii, zaraz po Londynie. Uważane za centrum kulturalne i historyczne regionu. Dzięki położeniu blisko morza, lasów i gór, jest również odwiedzane przez fanów natury.

Nasz obóz zlokalizowany jest w obiektach jednego z tutejszych liceów, w pobliżu Starego Miasta i parku Meadows. Placówka jest bardzo nowoczesna i dobrze wyposażona (boiska sportowe, duże przestrzenie do wypoczynku w trakcie przerw, własną kafeterię, pokój rekreacyjny z grami itp.). Program zajęć i aktywności jest stworzony tak, aby studenci mogli zobaczyć i doświadczyć jak najwięcej z miasta, które odwiedzają. Nasz zespół skupia się na tym, by kurs przedstawiał jak najwięcej szkockiej historii i kultury, przy jednoczesnym pogłębianiu znajomości języka i możliwości nawiązywania międzynarodowych znajomości.

W trakcie obozu oferujemy dwie możliwości zakwaterowania. Pierwsza - u rodzin goszczących, w pokojach 2-3 osobowych, ze współdzieloną z gospodarzami łazienką, z pełnym wyżywieniem (pakowany lunch). Druga - w rezydencji studenckiej blisko szkoły, w pokojach 1-osobowych, z łazienkami współdzielonymi na korytarzach, z pełnym wyżywieniem (pakowany lunch); uwaga - opcja dostępna wyłącznie w lipcu! Rodziny znajdują się w lokalizacjach z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi ze szkołą (konieczność używania transportu miejskiego); rezydencja - w odległości ok. 20 min spacerem od szkoły i kafeterii. Podczas pobytu na obozie konieczność zakupu karty na komunikację miejską/metro we własnym zakresie dla wszystkich studentów (używana również w trakcie programu dodatkowego).

Bez względu na wybrany rodzaj zakwaterowania, studentom oferowany jest także bogaty program dodatkowy - w każdym tygodniu organizujemy wycieczkę całodniową w weekend do ciekawych miejsc w okolicy. Codziennie od poniedziałku do piątku aktywizujemy uczniów podczas zajęć popołudniowych (artystyczne, sportowe, kulturowe, gry i zabawy integracyjne). Raz w tygodniu, wieczorem, organizujemy im dodatkowe zajęcia typu dyskoteka lub nauka tradycyjnego tańca Ceilidh.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

badminton, basketball, bowling, dodgeball, gymnastics, handball, sport in park, sports tournament, volleyball

art and craft workshops, barbecue, cinema afternoon/evening, city tour/walk, conversation practice, country walk/trekking, cultural activities, disco, games nights, guided city tours, guided museum tours, guided walks, museum visits, orientation tour, quizzes, shopping, sightseeing with a guide, theme workshops

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Akredytacje

ALTO (Association of Language TravelOrganisations)British CouncilEnglishUK

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.