poznawaj język francuski na kursie we Francjii

Cannes – CIA-Y
Centre International d'Antibes

Cannes, sławne przez wzgląd na swoje pałace, luksusowe hotele i Pałac Festiwalowy, wciąż pozostaje tradycyjnym, śródziemnomorskim miastem, które jest łatwo dostępne dla wszystkich. Położone w odległości 10 km od Antibes, 35 kilometrów od Nicei, 55 km od Monte Carlo i około 90 km od Saint-Tropez, Cannes znajduje się w samym sercu Côte d’Azur. W dodatku - nic nie pobije tutejszych plaż, oddalonych zaledwie 500 metrów od sławnego “Croisette”!

Kampus zajmuje 7,5 akrów przestrzeni, w samym centrum Cannes. Obejmuje: sale lekcyjne, zakwaterowanie, basen, restaurację i boiska sportowe. Podczas obozu studenci zakwaterowani są w naszej rezydencji, usytuowanej w historycznym budynku, znajdującej się niecałe 2 kilometry od Croisette i plaż. Jednocześnie mieści do 120 studentów. Pokoje są 2-osobowe, z łazienką dzieloną (1 łazienka na dwa pokoje). Zapewniamy pościel (bez ręczników) i sprzątanie (lekkie codziennie i dokładne w weekend). Posiłki w formie bufetu serwowane są w restauracji na kampusie (w trakcie weekendów – pikniki poza kampusem). Na terenie rezydencji zapewnione Wi-Fi i możliwość prania. W trakcie obozu uczniowie dzieleni są na dwie grupy wiekowe: 12-15 i 16-17 (młodzież starsza może w godzinach wieczornych opuszczać teren obozu - wyłącznie za wcześniej wyrażoną, pisemną zgodą rodzicielską).

Alternatywnie młodzież w wieku 13-15 lat może wybrać zakwaterowanie u rodziny goszczącej. Nasze rodziny zamieszkują w rejonie Cannes lub Le Cannet. Śniadania i obiadokolacje spożywane są z rodziną; lunch spożywany jest w szkole, a w trakcie wycieczek weekendowych uczniowie otrzymują suchy pakowany lunch. Pokoje są dwuosobowe. Uczniowie samodzielnie podróżują do/ze szkoły oraz na wszelkie aktywności dodatkowe.

Studenci mają całodobową opiekę, z wyjątkiem okresów, kiedy studenci mogą wychodzić poza obóz samodzielnie w czasie wolnym (wymagana wcześniejsza zgoda rodzicielska). Po zajęciach lekcyjnych nasi uczniowie uczestniczą w bogatym programie dodatkowym. Organizujemy zajęcia:
- popołudniowe: żegluga, zajęcia sportowe (w tym zawody), wyjścia na plażę (darmowy przewóz busem dla uczestników)
- wieczorne: barbeque, wieczory taneczne, gry, kabaret, pokazy
- wycieczki półdniowe (1 wycieczka w tygodniu) np. Lérins Islands, Nicea, park rozrywki
- wycieczki całodniowe (1 wycieczka w weekend) np. Monaco, Antibes, Marineland

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

basketball, beach games, beach volleyball, dodgeball, football, handball, pool sports, sports tournament, swimming, volleyball, water sports

barbecue, city tour/walk, concerts, cultural activities, dance lessons/workshops, disco, film evenings, football matches, games nights, guided city tours, international evenings, quizzes, school party, shopping, sightseeng, welcome party, cabaret, casino evening, circus

Cannes, Iles de Lérins, Marineland, Monaco, Nice

* zajęcia dodatkowo płatne

 

choose course option:

Akredytacje

British CouncilEQUALSFLE Quality Label (French Ministry of Education label to schools teaching French)Quality  English

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.